توصیه احمدی نژاد به عربستان در اهواز

رئیس جمهور گفت: خوزستان همواره در راه مبارزه با دشمنان، استعمارگران، منافقان و منحرفان پیشگام بوده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، آقای احمدی نژاد در جمع مردم اهواز افزود: خوزستان معراج شهیدان انقلاب اسلامی و قدمگاه عرصه جهاد، مقاومت و شهادت است.

وی گفت: خوزستان پرچم برافراشته عزت، شجاعت و سرافرازی ملت ایران و یادآور تقابل جبهه حق علیه باطل در تاریخ و نشان روشن پیروزی جبهه حق است.

رئیس جمهور افزود: خوزستان نماد تحقق وعده های الهی، یاری مؤمنان و مجاهدان، شکست منحرفان و منافقان و یادآور خاطرات عزت آفرین ملت در مقابله با همه ستمگران عالم است.

احمدی نژاد گفت: مردم خوزستان با صبر و ایستادگی و فداکاری، جاودانه تاریخ ملت ایران بوده اند و خواهند ماند.

وی افزود: شمیم دوستی، عشق، مجاهدت، فداکاری، عزت و سرافرازی از وجب به وجب خاک زرخیز این استان به مشام می رسد.

رئیس جمهور اضافه کرد: ایمان، هوشمندی، سلحشوری، ایستادگی،‌ دفاع از ارزش های الهی و مظلومان، مقابله با ظالمان و ولایتمداری خمیرمایه مردم خوزستان است.

وی گفت: دنیا بداند مردم خوزستان همواره در دو جبهه در نبرد و سرافراز بوده اند که جبهه نخست جبهه خیر و نیکی به ملت ایران است زیرا دسترنج کشاوزران، کارگران و مردم خوزستان همواره در خدمت ملت و پیشرفت ایران عزیز بوده است.

احمدی نژاد افزود: مردم این دیار در جبهه دوم همواره پیشتاز مبارزه با دشمنان و منافقان بوده اند.

امروز نغمه‌های فتنه و آتش جنگ از یمن برخاسته است

رئیس جمهور در ادامه سخنرانی خود در جمع مردم اهواز گفت: حضور یکپارچه مردم در همه عرصه‌ها و موقعیت‌ها در دوره دفاع مقدس، در ساختن کشور، در دفاع از استقلال کشور، در عصر پیروزی انقلاب اسلامی و در دفاع از دستاوردهای انقلاب، حضوری تعیین‌کننده، سرنوشت‌ساز و برای همه ملت ایران افتخار آمیز بوده است.

آقای احمدی‌نژاد افزود: خوزستان نماد حیات، بالندگی و زنده بودن ملت ایران است.

وی ادامه داد: ماه محرم است، ماه مکتب حسینی است و خوزستان پرچم برافراشته پیروان حسینی در طول تاریخ است.

رئیس جمهور گفت: کربلا و عاشورا یک مکتب کامل است؛ مکتب زندگی سعادتمند دنیایی و اخروی؛ کربلا و عاشورا اوج یکتاپرستی، تجلی توحید و عشق است؛ کربلا راه سعادت، راه نجات و راه زندگی سرافراز در این دنیا و زندگی ابدی است.

احمدی‌نژاد افزود: اوج خانواده متعالی، جامعه متعالی، دینداری، عدالت‌طلبی، عشق، فداکاری، مقاومت، مبارزه با ظالمان، دفاع از حق و رسوا کردن منافقان و دنیاطلبان در عاشورا و کربلا متجلی است.

وی گفت: خدای بزرگ را سپاسگزاریم که ملت ایران و پیشاپیش ملت ایران، مردم سلحشور خوزستان، حسینی‌اند و تا ابد حسینی باقی خواهند ماند.

احمدی‌نژاد با تجلیل از جمعیتی که بیش از هفت ساعت انتظار کشیده بود تا رئیس جمهور را از نزدیک ببیند و سخنانش را بشنود گفت: سی سال است پای انقلاب ایستاده‌ و همه دشمنان را مایوس کرده‌اید.

رئیس جمهور مردم خوزستان را در طول تاریخ پرچم‌دار مبارزه با استعمار، اسکتبار و قلدران جهانی توصیف کرد.

وی گفت: این روزها سالروز حماسه غزه است، می‌خواهم یک سوال مطرح کنم، چرا رژیم صهیونیستی در منطقه ما تاسیس شد؟ چرا این رژیم دائم مرتکب جنگ و تجاوز می شود؟ چرا عراق اشغال شد؟ چرا افغانستان و چرا پاکستان؟ و چرا امروز نغمه‌های فتنه و آتش جنگ از یمن برخاسته است؟

رئیس جمهور تصریح کرد: در هر یک از این مناطق هر گاه مطالعه شود، رد پای استعمار، استکبار و دولت های امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی را مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: پاسخ سوال روشن است؛ دشمنان بشر و مستکبران از دیرباز در پی تسلط بر منطقه خاورمیانه بوده‌اند؛ منطقه خاورمیانه سه ویژگی بسیار مهم و تعیین کننده دارد.

اصل تاسیس رژیم صهیونیستی برای تسلط بر خاورمیانه بوده است

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع مردم اهواز گفت: خاورمیانه همواره مرکز تمدن، فرهنگ و اندیشه بوده است؛ همه پیامبران الهی در منطقه خاورمیانه مبعوث شده اند؛ اینجا کانون فرهنگ، تمدن، اندیشه و اخلاق است.

آقای احمدی نژاد با اشاره به ویژگی دوم خاورمیانه افزود: منطقه ما مرکز انرژی دنیاست هر کس بخواهد بر جریان انرژی دنیا مسلط شود باید بر خاورمیانه مسلط شود .

وی اضافه کرد: ویژگی سوم این است که خاورمیانه چهارراه ارتباطی شرق، غرب، شمال و جنوب عالم است، هر قدرت و کشوری که بخواهد در مدیریت جهان نقش تعیین کننده ایفا کند باید در خاورمیانه حضور موثر داشته باشد .

رئیس جمهور با اشاره به اینکه صدها سال است دولت های غربی در پی تسلط بر خاورمیانه هستند گفت: اصل تاسیس رژیم صهیونیستی برای تسلط بر خاورمیانه بوده است امروز که دیدند نمی توانند با فتنه، جریان فکری منحرف، دروغ و استعمار نو بر خاورمیانه مسلط شوند به هجوم نظامی و اشغالگری متوسل شده اند.

وی افزود : آنها می خواهند با حضور نظامی بر خاورمیانه مسلط شوند، همه طراحی های آنها برای همین هدف است؛ حقوق بشر، مبارزه با سلاح هسته ای و تروریسم، دروغ و فریب بزرگ است و هدف تسلط بر خاورمیانه است .

احمدی نژاد گفت : حتی ماجرای 11 سپتامبر ماجرای مشکوکی است؛ بسیاری از محققان و صاحبنظران معتقدند ماجرای 11 سپتامبر ماجرایی امریکایی و صهیونیستی، و بهانه ای است برای حضور نظامی در خاورمیانه.

وی افزود : به بهانه 11 سپتامبر در افغانستان، عراق و پاکستان و امروز آتش جنگ را در یمن برافروخته اند، تحریک صدام برای جنگ هشت ساله علیه ملت ما برای تسلط بر خاورمیانه بود.

احمدی نژاد اضافه کرد: آنها نتوانستند از طریق سیاسی بر خاورمیانه مسلط شوند و امروز با سلاح و جنگ می خواهند بر خاورمیانه تسلط یابند.

رئیس جمهور گفت : در دیدار با یکی از مسئولان عربی، به او گفتم چرا برخی ها متوجه نیستند امروز وضع اقتصاد امریکا و اروپا خراب است، آمده اند جنگ راه انداخته اند منطقه ما را ویران کنند، بر انرژی ما مسلط شوند و بعد همین انرژی را به قیمت ارزان بگیرند و جای آن کشورها را بازسازی کنند و از این راه اقتصاد خود را نجات دهند .

احمدی نژاد با بیان اینکه سالانه ده ها میلیارد دلار اسلحه برای جنگ افروزی به منطقه ما صادر می کنند افزود: آیا این اسلحه ها برای دفاع از ملت های منطقه فلسطین است؟ این اسلحه ها برای تامین منافع قدرت های بزرگ است؛ دیدید حتی عربستان را وارد جنگ در یمن کردند.

رئیس جمهور خطاب به مقامات عربستان: در یمن صلح و دوستی ایجاد کنید

رئیس جمهور خطاب به مقامات عربستانی گفت: انتظار این بود که در دعوای خانوادگی یمن نقش پدری و برادر بزرگتری داشته باشید و در یمن، برادران صلح و دوستی ایجاد کنند نه اینکه خودشان وارد جنگ شوند و توپ ها، بمب ها و مسلسل ها را بر ضد مسلمانان بکار اندازند.

محمود احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در جمع مردم اهواز گفت: اگر گوشه ای از سلاح های عربستان به نفع مردم غزه و بر ضد صهیونیست ها بکار گرفته می شد اکنون اثری از رژیم صهیونیستی در منطقه باقی نبود.

وی گفت:پول نفت می رود، سلاح می آید و این سلاح در مسیر برادرکشی و ایجاد فتنه بکار می رود.

رئیس جمهور افزود: باور ما این است که ماجرای یمن را آمریکاییها، انگلیسی ها و صهیونیست ها ایجاد کرده اند تا همه منطقه خاورمیانه در آتش بسوزد و زمینه برای تسلط آنها فراهم شود.

احمدی نژاد با بیان اینکه این وضع شایسته مسلمانان نیست ابراز امیدواری کرد دولت یمن و گروه های یمنی بنشینند و با گفتگو مسئله را حل کنند.

آقای احمدی نژاد گفت: دولت یمن بداند اساس این توطئه برای ساقط کردن این دولت است.

رئیس جمهور خطاب به دولت یمن گفت: باید هوشیار باشند و به توطئه های دشمنان توجه کنند تا مبادا با فتنه دشمنان برادرکشی ادامه یابد و منطقه ما دچار نا امنی شود.

رئیس جمهور افزود: این نا امنی ها به مستکبران فرصت دخالت و مدیریت می دهد.

ْآقای احمدی نژاد با بیان اینکه باید با هوشیاری جلوی فرصت طلبی دشمن را مسدود کرد گفت: در نقطه دیگری دور مردم غزه را با تحریک آمریکا، انگلیس و صهیونیست های بی فرهنگ دیوار آهنی می کشند.

رئیس جمهور گفت: کاش این دیوار را دور صهیونیست ها می کشیدند تا همه منطقه ما از شر آنها راحت شود.

احمدی نژاد گفت: دلایل وارد کردن عربستان به جنگ یمن این بود که این کشور تخریب شود تا مستکبران بتوانند بر سلاح هایی که به عربستان داده اند مسلط شوند تا سلاح های عربستان را که باید به نفع مسلمانان و ملت های منطقه و برضد رژیم صهیونیستی استفاده شود، علیه ملت های منطقه مسلمانان و در جهت برادرکشی مورد استفاده قرار بگیرد.

مردم منطقه اجازه ادامه حیات به رژیم صهیونیستی نخواهند داد

رئیس جمهور گفت: حامیان صهیونیست ها بدانند مردم منطقه ایستاده اند و اجازه ادامه حیات به رژیم صهیونیستی نخواهند داد.

آقای احمدی نژاد در ادامه سخنانش در جمع مردم اهواز افزود: رژیم صهیونیستی می خواهد با کشتار مردم فلسطین، یهودی کردن بیت المقدس و ایجاد دولت یهودی، به اصطلاح همگان را در برابر عمل انجام شده قرار دهد.

وی گفت: اولاً همه باید به هوش باشند و دوم توجه کنند دنیا هم بداند که این اقدامات رژیم صهیونیستی نشانه قدرت او نیست بلکه نشانه ضعف آنهاست.

رئیس جمهور افزود: حامیان صهیونیست ها بدانند رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط است و هیچ کس نمی تواند او را نجات دهد.

احمدی نژاد گفت: مردم فلسطین هم محکم و قوی باشند و بدانند که یاری خدا نزدیک است، به خدا توکل کنند، متحد باشند و بایستند زیرا دشمنان رفتنی و مؤمنان ماندنی هستند.

وی با بیان اینکه در افغانستان و پاکستان هم دایره درگیری را توسعه داده اند افزود: باور ما این است که هدف بعدی آنها چین و هند است.

رئیس جمهور گفت: آنها در پی تخریب چین و هندوستان هستند زیرا اقتصاد این کشورها در حال پیشرفت و اقتصاد غرب در حال سقوط است.

احمدی نژاد افزود: آنها می خواهند با تخریب این کشورها فرصت پیشرفت برای خود ایجاد کنند.

وی گفت: آنها می دانند حریف ملت ایران نیستند و اگر صد برابر این آتش در منطقه بیفروزند قادر نخواهند بود کوچک ترین ضربه ای به ملت ایران وارد کنند اما جهت حرکت آنها به سمت چین و هند است.

رئیس جمهور افزود: دولت های چین و هند باید هوشیار باشند، برای اشغالگران کف نزنند و برای بمب گذاری ها در افغانستان و پاکستان هورا نکشند و بدانند که این چاقو را برای بریدن گردن آنها تیز می کنند.

احمدی نژاد گفت: آنها نمی خواهند در آسیا و خاورمیانه دولت های قدرتمند و ملت های پیشرفته حضور داشته باشند.

وی افزود: برادران ما در افغانستان و پاکستان هوشیار باشند زیرا امروز با درگیر کردن ارتش پاکستان، بمب گذاری و ایجاد بدبینی در این کشور می خواهند سنگین ترین قرارداد را به مردم پاکستان و دولت آن تحمیل کنند.

رئیس جمهور گفت: دولت و مردم پاکستان هوشیار باشند، وعده های امریکا دروغ است، آنها جز برای منافع خود کاری نمی کنند و اگر یک دلار بدهند صد دلار مطالبه می کنند.

احمدی نژاد خطاب به مردم پاکستان افزود: وحدت خود را حفظ کنید و اجازه توطئه و طراحی به دشمن ندهید.

وی گفت: ما دوست مردم افغانستان و پاکستان و دولت های این کشورها هستیم، ما می خواهیم آنها در امنیت، رفاه و سربلندی زندگی کنند.

رئیس جمهور افزود: مسلمان هرگز برادر مسلمان خود را نمی کشد، این طراحی ها، طراحی امریکا و صهیونیست هاست، توجه کنید زیرا همه فریادها باید علیه مستکبران و امریکا باشد.

اشغالگران افغانستان به زودی این کشور را با ذلت ترک خواهند کرد

رئیس جمهور در ادامه سخنانش در جمع پرشور مردم اهواز خطاب به مستکبران و قدرت های جنایتکار جهان گفت: شما 300 سال جنایت کرده اید و بدانید که امروز دوره فریبکاری تمام شده است .

محمود احمدی نژاد افزود: هر فردی که در منطقه ما به خاک می افتد پرونده جنایت قدرت های استکباری را سنگین تر می کند و استکبار جهانی بداند که هیچ شانسی ندارد و امروز در بن بست کامل رسیده و بهانه هسته ای و حقوق بشر دروغی بزرگ است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز ملت ایران و ملت های منطقه دست استکبار را خوانده اند و با همه قدرت در برابر توطئه های آنها ایستادگی می کنند خطاب به استکبار جهانی تصریح کرد:‌ ما راه نجات را به شما نشان دادیم و گفتیم کنار ملت های منطقه راه همکاری و تعامل سازنده را در پیش گیرید و ملت ایران از تغییرات سازنده و اساسی و براساس عدالت و کرامت استقبال می کند.

احمدی نژاد ادامه داد: ملت ایران هر دستی را که به جنایت به سمت سرزمین ایران دراز شود از بازو قطع خواهد کرد .

رئیس جمهور گفت: زورگویان جهان به مانند راننده ای هستند که در سراشیبی پا را روی پدال گاز گذاشتند و نمی دانند که در چند قدمی آنها دره ای عمیق وجود دارد و سقوط قطعی در انتظار آنهاست.

احمدی نژاد افزود: آنها بدانندکه ملت ایران و ملت های منطقه اجازه نخواهند داد اهداف شوم استکباری مجدد محقق شود.

رئیس جمهور خطاب به استکبار جهانی گفت: شما راهی به جز به رسمیت شناختن حقوق ملت ها و احترام به ملت ها و ملت ایران ندارید و این تنها راه نجات است و مشفقانه شما را نصیحت می کنیم که از رفتارهای غیر انسانی دست بردارید .

احمدی نژاد افزود: چندی پیش به خبرنگاران آمریکایی گفتم که اگر در تمام آمریکا در میان اساتید تاریخ و سیاستمدارانشان یک عاقلی پیدا می شد که تاریخ افغانستان را به آقای بوش و یارانش تعریف می کرد افغانستان را اشغال نمی کردند.

رئیس جمهور ، افغانستان را محل به ذلت کشیدن مستکبران جهان خواند و گفت : اگر آنها به تاریخ مراجعه می کردند هیچ گاه در این باتلاق عمیق فرو نمی رفتند.

وی با اشاره به شکست استعمار انگلیس و شوروی سابق در افغانستان افزود: انگلستان و شوروی سابق در آن زمان قدرتشان بیشتر از ناتوی امروز بود اما هر دو این کشورها وقتی افغانستان را اشغال کردند پس از چند سال با ذلت و خواری خارج شدند.

رئیس جمهور خطاب به اشغالگران گفت: شما در خودتان چه قدرتی دیده اید که فکر می کنید از افغانستان پیروز خارج می شوید.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه راه حل افغانستان اسلامی است نه نظامی افزود: باید به مردم افغانستان و حق مردم این کشور احترام بگذارید و اگر غیر از این عمل کنید بدانید همه اشغالگران افغانستان به فضل الهی با خفت و ذلت تاریخی، افغانستان را ترک خواهند کرد.

دولت باید دوسوم توان خود را صرف هدفمندی یارانه ها کند

رئیس جمهور در ادامه گفت: باید ایران را بر چند پایه بسازیم که پایه اول آن ایمان ، فرهنگ و اعتقادات اسلام ناب محمدی است.

محمود احمدی نژاد در جمع مردم اهواز افزود: پایه دوم وحدت و همبستگی ،پایه سوم کار و تلاش و پایه چهارم عدالت است.

وی با بیان اینکه عدالت ستون فقرات است گفت : اگر ایمان و وحدت و تلاش باشد اما عدالت نباشد، ایران ساخته نخواهد شد، فقرها و محرومیت ها برطرف نخواهد شد.

رئیس جمهور ایران را کشوری ثروتمند و برخوردار دانست و گفت :‌ اگر عدالت اجرا شود حتی یک نفر فقیر و بیکار در ایران پیدا نخواهد شد.

وی عدالت را سخت ترین مرحله دانست و گفت : دیدید وقتی سخن از عدالت شد برخی ها حاضر شدند دست در دست بیگانه در برابر عدالت بایستند و امروز هم در عرصه جهانی و هم دنباله های آنان از چیزی که می ترسند اجرای قاطع عدالت است.

وی افزود: دولت دو برنامه هدفمند کردن یارانه ها و برنامه پنجم توسعه را تهیه کرده که هدفمند کردن یارانه ها یک گام بلند در جهت اجرای عدالت است.

رئیس جمهور گفت: من در مجلس از نمایندگان خواستم بدون مانع و مشکل و در یک ساز و کار روان این طرح اجرا شود و من به شما تضمین می دهم ظرف سه سال در ایران نه یک بیکار پیدا خواهد شد و نه یک فقیر.

احمدی نژاد افزود: با فراز و نشیب ها و با شرایطی این قانون تصویب شد و امروز در اختیار دولت است اما ما به دنبال این بودیم که نیمی از انرژی دولت را برای این طرح صرف کنیم و بدون مانع کار را جلو ببریم حالا در این رفت و برگشت ها و شرایط، پیچیدگی هایی ایجاد شد که دولت باید حداقل دوسوم توان خود را برای همان کار صرف کند.

وی گفت: اما بدانید به فضل الهی دولت ایستاده است تا اولین گام اساسی را در جهت عدالت و رفع فقر و محرومیت از سراسر ایران بردارد.

ایران ده ها برابر قوی تر از یک سال گذشته در صحنه ایستاده است

رئیس جمهور خطاب به مستکبران فاسد گفت: امروز ملت و دولت ایران ده ها برابر قوی تر از یک سال گذشته در صحنه ایستاده اند.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در جمع مردم اهواز افزود: ما با افتخار و با عزت پرچم عدالت را در ایران و در جهان همواره برافراشته خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: دنیا، همه استکبار و دنباله های آن بدانند احمدی نژاد نوکر مردم است و در کنار مردم تا برپایی کامل عدالت، برگشتن حقوق ملت و قطع دست متجاوزان به بیت المال ایستاده است.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: آنها فکر کرده اند با تبلیغات و هیاهو ملت و دولت ایران ضعیف شده اند؛ برخی از آنها برای ما پیغام آورده و گفته اند که برداشت ما این است که امروز ملت و دولت ایران ضعیف شده اند بنابراین باید فشارها را زیاد کنیم تا ملت ایران به دنبال عدالت در داخل ایران و در عرصه جهانی نباشد.

رئیس جمهور گفت: عده ای در جلسات خود گفتند با فضاسازی سیاسی و تبلیغاتی نتوانستیم ملت و دولت برآمده از رای ملت را سست کنیم بنابراین طراحی کردند که در جریان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها توطئه کنند و با پول هایی که به ناحق انباشته اند در برابر ملت ایران مانع تراشی کنند.

احمدی نژاد افزود: بی جهت آب در هاون نکوبید؛ این مردم ایران و خوزستان و دولت خادم ملت ایران دست تک تک شما را قطع خواهد کرد.

رئیس جمهور در پاسخ به ابراز احساسات جوانان خوزستانی گفت: ‌هزاران احمدی نژاد فدای یک لحظه جوانان عزیز خوزستان باد.

وی افزود: ان شاء الله دست علی و عنایت علی (ع) یار مردم خوزستان و ملت ایران خواهد بود.

3 موضوع جدید به بودجه سال آینده اضافه کرده‌ایم

رییس جمهور در ادامه سخنان خود تاکید کرد: ملت ایران یک تن واحد، یک خانواده بزرگ و یک ملت متحد است و تا آخر متحد می‌ماند.

محمود احمدی‌نژاد افزود : دولت و احمدی‌نژاد هم خادم ملت ایران است؛ 70 میلیون ملت ایران، همه عزیز هستند و ما به نوکری آنها و نوکری مردم خوزستان افتخار می‌کنیم.

وی درباره دشمنان ملت ایران گفت: آنها هم بدانند راهی را که ملت ایران انتخاب کرده ، راه عزت، سازندگی و پیشرفت است و آن را رها نخواهد کرد.

رییس جمهور افزود: ما مشکلات اقتصادی، عمران و آبادی داریم اما دشمنان بدانند که دست پرتوان این ملت همه این مشکلات را حل خواهد کرد و آرزوی بازگشت آنها به این کشور را به گور خواهد فرستاد.

وی با اشاره به تقدیم برنامه پنجم توسعه به مجلس شورای اسلامی گفت: محور اصلی این برنامه ساختن ایران است؛ ساختن همه جای ایران بر پایه عدالت، ایجاد گسترده اشتغال برای جوانان عزیز ایران زمین و خوزستان، توسعه کشاورزی، صنعت و عمران، آبادانی، فرهنگ، علم و گردشگری.

رئیس جمهور درباره بودجه سال آینده گفت: در بودجه سال آینده سه موضوع جدید را اضافه کرده‌ایم.

رییس جمهور درباره سه عنوان برنامه بودجه سال آینده گفت: یکی از محل‌هایی که سال آینده بودجه جدی برای آن در نظر گرفته شده، بخش کشاورزی است. بررسی کرده‌ایم، برای اصلاح وضع کشاورزی اگر قرار بود مانند گذشته حرکت کنیم به 200 سال زمان نیاز داشتیم.

وی تصریح کرد: از سال آینده بودجه کافی گذاشتیم تا ان شاالله ظرف پنج سال وضع کشاورزی، دامداری و وضع عشایر ما به فصل الهی به نقطه مطلوب برسد.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: